Nowa funkcjonalność - rezerwacja wolnych miejsc

29 2023

redakcja eCmentarze.pl

Rozszerzyliśmy eCmentarze o dodatkową usługę – rezerwację miejsc na cmentarzu przez Internet. Dzięki temu parafianin szukający miejsca by pochować swojego zmarłego będzie mógł wybrać odpowiednie miejsce na cmentarzu. Rezerwacji grobu dokonuje się online, przez system e-cmentarze, a więc bez wychodzenia z domu. Skraca to czas potrzebny na dopełnienie wszystkich formalności w kancelarii parafialnej, lub umożliwia załatwienie 'kupna grobu' całkowicie zdalnie, co usprawnia pracę parafii.

 

 

Uiszczenie opłaty

Kwota należna za rezerwację cmentarza jest ustalana przez osobę obsługującą cmentarz. Może ona być w każdej chwili zmieniona w systemie e-cmentarze z poziomu administratora. Rezerwujący mogą pokryć należności na dwa sposoby:

 

I. W kancelarii

Zainteresowana osoba ma 48 godzin na pokrycie kwoty osobiście – po tym czasie, jeśli opłata nie zostanie potwierdzona przez administratora cmentarza, miejsce automatycznie się zwalnia i jest dostępne do ponownego zarezerwowania.

 

II. Online

Jeśli parafia posiada moduł opłat online, rezerwujący może zapłacić za rezerwację miejsca pochówku przez Internet, co automatycznie potwierdza rezerwację. Dzięki systemowi płatności można zapłacić przelewem natychmiastowym, lub blikiem.

 

Jak zarezerwować miejsce pochówku?

Aby zarezerwować miejsce na cmentarzu za pomocą systemu e-cmentarze, należy kliknąć w przycisk 'Rezerwuj miejsce' na ekranie startowym cmentarza.

rezerwacja przyciskNastępnie należy wybrać interesujący nas sektor, rząd i miejsce. Alternatywnie można także kliknąć w przycisk 'pokaż wszystkie wolne miejsca', dzięki czemu zobaczymy listę dostępnych miejsc pochówku. Po wybraniu miejsca wystarczy wypełnić formularz rezerwacji grobu i gotowe! Od tej pory grób pozostanie zarezerwowany na 48 godzin. Jest to czas przeznaczony na wniesienie opłaty za rezerwowane miejsce na cmentarzu. Po uiszczeniu opłaty grób jest już stale zarezerwowany.